با پخش پنجمین قسمت از فصل هشتم Game of Thrones شاهد غیر قابل کنترل بودن حوادث متعددی بودیم، از تبدیل شدن دنریس به ملکه دیوانه تا نبرد فوق العاده برادران کلگین، نابود شدن ناگهانی ارتش طلایی و مرگ سرسی و جیمی لنیستر در آغوش یکدیگر. می‌دانید این بازی تاج و تخت است هیچگاه نباید بیش از حد انتظار این را داشته باشیم که اتفاق ها و حوادث آنگونه که ما می‌خواهیم باید پیش بروند نه هیچ وقت اینگونه نبوده است و به نظر می‌آید که نخواهد شد.

در قسمت پنجم مشاهده کردیم که چگونه دنریس با اینکه ناقوس‌های تسلیم شدن کینگز لندینگ به صدا در آمده بودند او با خشم و انتقامی که منشا آن بیشتر به حوادث اخیر و از دست دادن افرادی که دوست داشت و از همه مهم تر خیانت جان که تیر خلاصی بر عواطف دنریس بود او تقریبا تمام شهر کینگز لندینگ را با آتش خشمگین و بی رحم دروگون با خاک یکسان کرد، خشمی که جان گناهکاران و بی گناهان را با هم گرفت می‌دانید از قدیم گفته‌اند تر و خشک با یکدیگر می‌سوزند و کینگز لندینگ را می‌توان بهترین نمونه برای این ضرب المثل دانست. همیشه با پخش جدیدترین قسمت از مجموعه بازی تاج و تخت، با تئوری‌های جدیدی روبه‌ رو می‌شویم که گاه نادرست و گاه به طرز غافلگیر کننده‌ای درست از آب در می‌آیند. با ما و پنج تئوری جدید از قسمت پنجم فصل هشتم Game of Thrones همراه باشید. همچنین پروموی قسمت بعدی را نیز می‌توانید در وبسایت پی سی اسپات مشاهده نمایید.

وریس در حال نامه نوشتن
وریس در حال نامه نوشتن

۱- تعداد نامه‌هایی که واریس در خصوص وارث بودن جان نوشت چند است؟

لرد واریس قسمت پنجم را با نوشتن نامه‌هایی متعدد شروع کرد و از آنجایی که می‌توان حدس زد محوریت این نامه‌ها در مورد هویت واقعی جان اسنو یا بهتر است بگویم اگان تارگرین است، او قبل از اعدام شدنش به دست دنریس و دروگون نامه‌ای را که در حال نوشتن آن بود را سوازند، حداقل آن نامه فرستاده نشد اما این بدین معنا نیست که نامه‌های دیگر سوازنده شوند و ارسال نشوند، هدف او تضعیف و از بین بردن حکومت دنریس بود پس ممکن است اون چندین و چند نامه‌ی کوچک به سراسر هفت اقلیم فرستاده باشد و بدون شک او در اینکار از “کبوتر‌های کوچک” خود استفاده کرده است.

کبوترهایی که به خوبی تا بدین جا به وظیفه خود عمل کرده بودند. دنریس ممکن در این لحظه ملکه شده باشد اما حکمرانی او از همین ابتدا با خطرهای جدی مواجه شده است و تمامی این ها بستگی به پیش رفتن کارهای واریس تا قبل از متوقف شدن او توسط تیریون لنیستر است. همچنین در آخر به نکته‌ی مهم دیگری هم باید اشاره کرد و این است به نظر می‌آمد واریس سعی در چیدن نقشه‌ای برای مسموم کردن دنریس با زهری کشنده را داشت و باید ببینیم که آیا شخصی را مامور کرده است یا نه؟

چشمان سبز دنریس- هدف بعدی آریا؟
چشمان سبز دنریس- هدف بعدی آریا؟

۲- چشمان سبز

برای سال‌ها، طرفداران پیش بینی ملیساندره در خصوص آریا استارک را که در فصل دوم اتفاق افتاده بود را تجزیه وتحلیل کردند، در دیداری که ملیساندره با آریا استارک داشت او با خیره شدن به چشمان آریا گفت: ” من در درون تو یک تاریکی می‌بینیم، چشمانی که به من نگاه می‌کنند. چشمان قهوه‌ای، چشمان آبی و چشمان سبز، چشمانی که برای همیشه بسته خواهند شد. دوباره دیدار خواهیم کرد.”

در هفته‌های گذشته، به نظر می‌رسید دو قسمت اول این پیشگویی به حقیقت تبدیل شدند برای اینکه آریا والدر فری را که چشمان قهوه‌ای داشت و همچنین شاه شب را که دارای چشمانی آبی بود را به قتل رساند، در نتیجه می‌توانست حدس زد که سومین قربانی او با چشمان سبز سرسی لنیستر خواهد بود، اما با پخش پنجمین قسمت این تئوری به خودی خود نابود شد. بسیاری از طرفداران معتقد هستند که منظور ملیساندره از چشمان سبز دنریس تارگرین می‌باشد (البته خود من اعتقاد زیادی به این تئوری ندارم چون تا جایی که مشاهده کردم چشمان دنریس بیشتر آبی رنگ هستند) و ممکن است این پیشگویی در مورد دنریس باشد و مقتول بعدی آریا استارک او باشد، در قسمت پنجم دیدیدم که آریا استارک چگونه شاهد این قتل عام عظیم از سمت دنریس و ارتشش بود و شاید همین دلیل محکمی برای آریا استارک باشد تا او را به قتل برساند.

اسب آریا
اسب آریا

۳- اسب رنگ پریده

در یکی از آیات کتاب مقدس انجیل آمده است: ” و من نگاه کردم و شاهد یک اسب رنگ پریده بودم، نامی که بر او نشست “مرگ” بود و جهنم با او همراه شد.”

در اواخر قسمت پنجم آریا استارک متوجه حضور یک اسب رنگ پریده سفید شد و در صحنه‌ای که پر از خاکستر ناشی از آتش اژدهای دنریس بود، سوار بر اسب رنگ پریده به سمتی شاید مشخص و شاید نامشخص تاخت، اما اگر به قصد کشتن دنریس اسب خود را تاخته باشد، می‌توان پیش بینی کرد که آریا هم اکنون “مرگ” است، او تنها باید یک روح دیگر را به دست آورد.

سر داووس
سر داووس

۴- سرداوس دستیار مخصوص شاه خواهد شد؟

در این مرحله، سه پایان احتمالی برای سریال وجود دارد: یا جان پادشاه می‌شود و دنریس را می‌کشد (امیدواریم تخت آهنین را هم نابود کند) یا دنریس ملکه خواهد شد و جان را خواهد کشت یا هر دو خواهند مرد.

اگر جان پادشاه شود، بدون شک می‌توان گفت سر دواس دستیار مخصوص او خواهد شد. شوالیه‌ی پیاز بارها و بارها در مسائل مختلف طرفدار جان بوده است و در دادن توصیه های عاقلانه و آرام نگه داشتن جان به خوبی عمل کرده است، او نقش بالایی در متحد شدن جان با خاندان مورمنت و در آخر دنریس تارگرین داشته است. شاید دلیلی وجو داشته باشد که او تا اکنون توانسته است جزو بازماندگان باشد و به مسیر پایانی سریال برسد.

ایا دنریس ملکه خواهد شد؟
ایا دنریس ملکه خواهد شد؟

۵- ملکه دنریس؟

بعد از حمام خونی که در قسمت پنجم شاهد آن بودیم، ما می توانیم در یک پایان بسیار تاریک قرار بگیریم، جایی که دنریس تمامی افرادی نظیر جان اسنو، تیریون و سر داوس که به نوعی به او خیانت و پشت کرده‌اند را اعدام کند و بر تخت آهنین خود که با خاکستر هفت اقلیم آغشته شده است بر این سرزمین بزرگ حکمرانی کند، اینکه در مورد آریا پیش بینی شده است که دنریس را خواهد کشت به این معنا نیست که او حتما این کار را می‌تواند انجام بدهد به دلیل اینکه ملیساندره پیشتر هم در پیش بینی های خود با اشتباه رو به رو شده است و درست از آب در نیامده‌اند مانند زمانی که او فکر میکرد استنیس ناجی جهان است.

زمان آن است تا به مصاحبه‌ای که املییا کلارک بازیگر نقش دنریس در باره‌ی فصل پایانی بازی تاج وتخت داشته است بپردازیم، او در مورد پایان دنریس بیان کرد: “این واقعا منو عصبانی میکنه اینکه قراره این پایان یک مزه‌ی ابدی در دهان کسی باشد که دنریس را اینگونه می‌پذیرد…”

البته، کارگردان ها هیچ گاه صحنه‌های خود را به ترتیب فیلمبرداری نمی‌کنند اما اگر این آخرین صحنه از دنریس باشد، قطعا به نظر نمی‌رسد او با یک مرگ عادل یا پر از رستگاری مواجه شود.

برای آخرین قسمت از فصل هشتم Game of Thrones ، بهتر است خود را برای بدترین حالت ممکن آماده کنیم ولی امیدواریم که بهترین پایان ممکن را دارا باشد.

منبع: Gamespot

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط Hadis.RF
بارگذاری بیشتر در فیلم و سریال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + پانزده =

همچنین ببینید

میلی بابی براون به احتمال زیاد در فیلم The Eternals حضور خواهد داشت

به گزارش پی سی اسپات، احتمال حضور میلی بابی براون (Millie Bobby Brown) ستاره جوان و موفق س…