فیلم جان ویک ۳: پارابلوم (John Wick 3: Parabellum) تا یک هفته ی دیگر برروی پرده خواهد رفت. حال ما میخواهیم سعی کنیم که پیش بینی هایی در مورد اینکه در فیلم John Wick 3: Parabellum چه کسانی خواهند مُرد، چه تخریب هایی اتفاق خواهد افتاد و همچنین چه موضوعی این قسمت از این سری فیلم خواهد داشت، بکنیم. سری فیلم های جان ویک یکی از شاهکارهای اکشن بازیگر سرشناس، کیانو ریوز (Keanu Reeves) است.

در قسمت اول این سری فیلم یعنی فیلم John Wick که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد، مشاهده کردیم که جان ویک قبلا یک قاتل فوق حرفه ای قراردادی برای یک اجتماع مخفی که توسط گروه مرموزی با نام High Table اداره می شد، بود اما پس از آشنا شدن با همسرش و ازدواج با او از شغلش کنار کشید. همه ی داستان از جایی شروع می شود که مدت کمی بعد از فوت همسر جان ویک، درست در حالی که جان ویک در حال کنار آمدن با غم از دست دادن همسرش است، گروهی گانگستر برای دزدیدن ماشین جان ویک نیمه شب وارد خانه ی او شده و پس از درگیر شدن با او و کشتن سگش که آخرین و تنها یادگار همسرش بود، ماشینش را می دزدند. پس از این اتفاق، خشم خوابیده در وجود جان ویک پس از مدت ها بیدار می شود. در ادامه میبینیم که جان ویک برای گرفتن انتقام، دوباره پا به این عرصه می گذارد. رئیس این گروه گانگستر، پسر یکی از سردسته های مافیای روس است که در گذشته رئیس جان ویک نیز بوده است. جان ویک در حین گرفتن انتقامش، تقریبا تمامی افراد مرتبط به این اتفاق را به قتل می رساند.

فیلم John Wick توانست با بودجه ۲۰ میلیون دلاری خود به فروش جهانی ۸۹ میلیون دلاری دست یابد. پس از اینکه فیلم John Wick به چنین موفقیت و محبوبیتی دست یافت قسمت دومی نیز برای افسانه جان ویک، با نام جان ویک: بخش ۲ (John Wick: Chapter 2)، ساخته شد. اینبار قهرمان ما پس از انتقام گرفتن از روس ها می خواهد به زندگی عادی خود بازگردد، که برادر سردسته مافیای ایتالیا، یعنی سانتینو (Santino) از او میخواهد که با کشتن خواهرش که سردسته مافیای ایتالیا است، دِینش را به او ادا کند. پس از اینکه جان ویک از انجام دادن این کار سر باز می زند، سانتینو خانه ی جان ویک را به آتش می کشد. پس از این اتفاق ابتدا جان ویک به دنبال ادای دین ( که یک رسم در دنیای آدم کش ها است) می افتد و خواهرش را می کشد و پس از آن به دنبال کشتن سانتینو برای گرفتن انتقام می افتد. اما در این بین سانتینو موفق به فرار و پنهان شدن در هتل کانتیننتال (Continental) می شود. یکی از دو قانون مهم بین آدم کش ها ممنوعیت قتل در هتل Continental است که تمام آدم کش ها از این مسئله باخبر هستند. برخلاف هشدارها، جان ویک در هتل Continental به سانتینو شلیک کرده و او را می کشد. هر قانون شکنی یک مجازات به همرا خواهد داشت.

در صحنه های پایانی فیلم John Wick: Chapter 2 مشاهده کردیم که اعضای گروه High Table حکم اعدام جان ویک را به دلیل زیر پا گذاشتن قانون مرکزی یعنی به قتل رساندن یک نفر درهتل کانتیننتال (Continent Hotel)، دادند. اما وینستون (Winston) مدیر شورای High Table به جان ویک ۱ ساعت برای فرار زمان داد، پس از گذشت یک ساعت مردم در سرتاسر دنیا، برای گرفتن جایزه ی ۱۴ میلیون دلاری که شورای High Table برای سر جان ویک گذاشته اند، تلاش خواهند کرد. این فیلم با بودجه ۴۰ میلیون دلاری خود توانست به فروش جهانی ۱۷۰ میلیون دلاری دست یابد. در ادامه یعنی در فیلم John Wick 3: Parabellum  شاهد فرار و مبارزه جان ویک برای بقا خواهیم بود. حال می خواهیم در مورد ۵ اتفاقی که انتظار داریم در قسمت سوم این سری فیلم ببینیم سخن بگوییم. پس با تیم پی سی اسپات همراه باشید.

 

۱٫ فاش شدن حقایقی مربوط به خود واقعی جان ویک

در ۲ قسمت اول این سری فیلم مشاهده کردیم که جان ویک با نام ها و لقب های متفاوتی همچون لولو خرخره (Boogeyman)، فرشته مرگ شیطان (Reaper to the Devil) و بابا یاگا (Baba Yaga) که یکی از شخصیت های ترسناک در افسانه ها و داستان های روسی است، شناخته می شود. همه این القاب نشان دهنده افسانه یک مرد هستند، هرچند که بینندگان دو قسمت اول این سری فیلم حدود ۲ ساعت از داستان این آدم کش افسانه ای را تماشا کردند ولی هنوز به طور دقیق نمی دانند جان ویک چه کسی است. تنها میدانند که او یک آدم کش فوق حرفه ای است و تقریبا می توان گفت یک ابر انسان است، که پس از ازدواج با همسرش از شغلش عقب کشیده و پس از مرگ همسرش و طی اتفاقاتی به خاطر مرگ سگش دوباره پا به این عرصه می گذارد.

حال این سوال ها پیش می آید که جان ویک کیست؟ اهل کجاست و در کجا به دنیا آمده؟ چه شد که او تبدیل به یک آدم کش شد؟ چرا برای او انجام دادن تمام آن قتل ها انقدر آسان بود؟ چاد استاهلسکی (Chad Stahelski) کارگردان هر ۳ قسمت از این سری فیلم محبوب، طی مصاحبه ای که با مجله Entertainment Weekly  داشت بیان کرد که فیلم John Wick 3: Parabellum پاسخی برای همه این سوال ها خواهد بود. همچنین چاد استاهلسکی بیان کرد که “آنجلیکا هاستون (Anjelica Huston) به عنوان شخصیتی ایفای نقش خواهد کرد که در گذشته مسئول تربیت و حفاظت از جان ویک بوده است”.

 

۲٫ توضیحاتی در مورد شورای High Table

قول داده شده بود که در قسمت سوم این سری فیلم اطلاعاتی در مورد شورای مرموز High Table فاش شود و همه ما بی صبرانه منتظر دریافت این اطلاعات هستیم. براساس گزارشات، هاستون به عنوان شخصیتی ایفای نقش خواهد که برخی او را با نام سرپرست (The Director) می شناسند. این به این معناست که او رهبر و یکی از افراد مهم خواهد بود. سرپرست تنها فرد قدرتمند در شورای High Table نخواهد بود. رابین لرد تیلور (Robin Lord Taylor) نیز به عنوان شخصیتی ایفای نقش خواهد کرد که برخی با نام مدیر (Administrator) او را میشناسند، احتمالا شغل مدیر، به کسل کنندگی نامش نخواهد بود. همچنین آسیا کیت دیلون (Asia Kate Dillon) به عنوان شخصیتی در این فیلم ایفای نقش خواهد کرد که با نام قاضی یا فتوی دهنده (Adjudicator) شناخته می شود. براساس چیزی که در تریلر این فیلم مشاهده کردیم، این شخصیت یکی از مشتاق ترین شخصیت ها برای کشتن جان ویک خواهد بود.

۳٫ دوستان خطرناک و دشمنان لایق

لنس ردیک (Lance Reddick)، لارنس فیشبرن (Laurence Fishburne) وایان مک شین (Ian McShane) از جمله بازیگرانی خواهند بود که برای ایفای نقش در قسمت سوم این سری فیلم باز خواهند گشت. درعین حال بازیگران جدیدی به تیم بازیگران سری فیلم های John Wick خواهند پیوست.

برای مثال هلی بری (Halle Berry) به عنوان شخصیت صوفیا (Sophia) که یکی از دوستان و همکارهای جان ویک در عرصه ی آدم کشی است، ایفای نقش خواهد کرد. در کنار پوستر های این شخصیت می توان دو سگ بزرگی که همراه همیشگی او هستند را ببینیم و همچنین مارک داکاسیوس (Mark Dacascos) نیز برای ایفای نقش به عنوان شخصیت زیرو (Zero) به تیم بازیگران این فیلم خواهد پیوست. این طور که بنظر می رسد زیرو یکی از شخصیت هایی خواهد بود که به دنبال گرفتن انتقام از جان ویک است. لازم به ذکر است در عین حال که زیرو به دنبال کشتن جان ویک است، یکی از بزرگترین طرفدارهای این آدم کش افسانه ای نیز است. در ادامه میبینیم که جیسون مانتزوکاس (Jason Mantzoukas) نیز به عنوان یکی از شخصیت های مرموز داستان که با لقب مرد تیک تاک (Tick Tock Man) اورا می شناسند، ایفای نقش خواهد کرد. با اینکه هنوز اطلاعاتی از اینکه این شخصیت یکی از دشمنان یا دوستان جان ویک است در دست نیست، اما احتمال می دهیم که او نیز یکی از آدم کش ها باشد.

۴٫ کشتار سگ ها

همان قدر که آدم کش ها در سری فیلم های John Wick مهم هستند، سگ ها نیز به همان میزان نقش مهمی در این سری فیلم دارند. این طور که بنظر میاید در فیلم John Wick 3: Parabellum نیز سگ ها بخش مهمی از داستان را خواهند داشت. در تریلر منتشر شده از این فیلم نیز دیدیم که جان ویک سگش، که رفیق مورد اعتماد همیشگی اش است، را به همراه یک دستور به چارون (Charon) برای دریافت و حفاظت از سگ اش به هتل Continental می فرستد و همچنین شخصیت صوفیا به همراه دو همراه همیشگی اش یعنی دو سگ بزرگش در تمام تصاویر دیده شده است. همچنین چاد استاهلسکی از این دو سگ با نام “سگ های کمکی (Canine Assistans)” یاد میکند. همچنین چاد استاهلسکی در مصاحبه ای که با مجله ی Entertainment Weekly داشت بیان کرد که “همانطور که سگ جان ویک نماد همسر از دست داده اش در فیلم است، دو سگ همراه صوفیا نیز نماد دو نفر از افرادی هستند که او از دست داده است.” همچنین او افزود که این دو سگ به صورت تاکتیکی و هماهنگ با یکدیگر کار می کنند پس احتمال دارد در این فیلم شاهد صحنه های اکشن پیرامون این دو سگ نیز باشیم.

جان ویک 3
جان ویک ۳

۵ . ما جنگ می خواهیم!

ما در این فیلم انتظار داریم که شاهد صحنه های جنگی باشیم و براساس نام این قسمت از سری فیلم، احتمالا چیزی که می خواهیم را خواهیم گرفت. چرا که کلمه پارابلوم (Parabellum) در نام این فیلم اشاره به دومین بخش از جمله معروف “Si vis pacem, para bellum” دارد که به معنای ” اگر به دنبال صلح هستی، خودت را برای جنگ آماده کن” است. در نتیجه صحنه های جنگی و اکشن از جمله چیزهایی است که انتظار داریم در این فیلم ببینیم.

این طور که بنظر می آید در این فیلم ما شاهد مبارزه بین آدم کش های جامعه ی هتل Continental در برابر جان ویک و هم پیمانان و دوستان اش خواهیم بود. حتی در این فیلم ما شاهد صحنه های مبارزه جان ویک در حین اسب سواری در خیابان های نیویورک خواهیم بود. صحنه های اکشن قسمت دوم سری فیلم های John Wick خیلی بهتر از قسمت اول بود حال ما انتظار داریم که این قسمت نیز برتر از دو قسمت قبل این سری فیلم باشد. البته بدون شک یکی از مهم ترین دلایل موفقیت این سری فیلم، بازیگر سرشناس نقش اصلی داستان، یعنی کیانو ریوز است. همه از استعداد ریوز در ایفای نقش در فیلم های اکشن و جنگی باخبریم چرا که او فردی است که بیشتر طول عمر خود را با ایفای نقش به عنوان چنین شخصیت هایی گذرانده است.

فیلم جان ویک ۳ در تاریخ ۱۷ می ( مورخ ۲۷ اردیبهشت) در آمریکا و در تاریخ ۱۵ می ( مورخ ۲۵ اردیبهشت) در انگلستان برروی پرده خواهد رفت.

منبع: Gamespot

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط صبا غلامی
بارگذاری بیشتر در فیلم و سریال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 10 =

همچنین ببینید

طراحی جدید شخصیت سونیک در فیلم Sonic the Hedgehog رضایتمندانه است

به گزارش پی سی اسپات، فیلم Sonic the Hedgehog با کمی تاخیر منتشر خواهد شد چرا که طراحان ای…