“این مطلب می‌تواند قسمت اول از فصل هشتم سریال محبوب Game of Thrones را برای شما اسپویل کند”

بالاخره بعد از دو سال انتظار، فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) امروز با افتتاحیه خود که در بعضی مواقع آرام و در بعضی مسائل نیز عجله زده بود، به تلویزیون آمد. البته این عجله زدگی منطقی است زیرا تنها ۵ قسمت از این سریال محبوب باقی مانده است وطرفداران دوست دارند تا هرچه سریع تر از مسائل مقدمه‌ای به مسائلی مانند جنگ بزرگ برسیم.

اولین اپیزود از فصل هشتم، بیشتر به مسائلی مانند رسیدن کارکتر‌های قدیمی به یکدیگر می‌پردازد. کارکتر‌هایی که مدت‌ها و فصل‌های زیادی را از یکدیگر دور بوده‌اند و حال پس از مدت‌ها، همدیگر را دیده‌اند و با ذوق و شوق با گفت و گو به یکدیگر می‌پردازند (ذوق برن در دیدار با جان دیدنی بود!). آریا و جان، آریا و سگ شکاری، تیریون و سانسا، جان و سم و در نهایت، در اواخر اپیزود جیمی را دیدیم که بالاخره پس از مدت‌ها به وینترفل رسیده است و دوست قدیمی خود یعنی برن را می‌بیند که به انتظار او برای خوش‌آمد گویی نشسته است (آن هم چه خوش‌آمد گویی سنگینی!). جیمی می‌دونه؛ برن می‌دونه که جیمی می‌دونه، و جیمی می‌دونه که برن می‌دونه که جیمی‌ می‌دونه (بخدا ما هم گیج شدیم!).

در ادامه شما را دعوت می‌کنیم که برخی از تئوری‌های جالبی که طرفداران در پس از مشاهده‌ی قسمت اول فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت بدست آورده‌اند را با یکدیگر بررسی کنیم.

۱- آیا گندری و آریا وارد رابطه عاطفی خواهند شد؟

آریا - فصل هشتم سریال Game of Thrones
آریا – فصل هشتم سریال Game of Thrones

در فصل اول سریال Game of Thrones رابرت باراتیون (Robert Baratheon) به ند استارک (Ned Stark) گفته بود که ازدواج سانسا و جافری می‌تواند باعث نزدیک تر شدن هرچه بیشتر این دو خاندان به یکدیگر شود. حال امکانش هست که پس از هفت فصل بتوانیم ببینیم که آریا و گندری وارد رابطه عاطفی شده‌اند و گفته رابرت به حقیقت بپیوندد.

این دو از فصل سوم تا‌کنون همدیگر را ندیده بودند و حال پس از ۵ فصل، در یک مکان داغ که گندری مشغول تولید سلاح‌های ساخته شده از شیشه اژدها برای نبرد پیشرو است، همدیگر را دیده و به صحبت می‌پردازند. همچنین آریا نیز از او درخواست ساخت یک سلاح مخصوص از جنس شیشه اژدها را می‌کند. طبق نگاه کوتاهی که به این سلاح داشتیم، این سلاح بسیار جذاب و مخصوص شخصیت خبره‌ای مثل آریا است. امیدواریم در قسمت بعدی بتوانیم نگاه بیشتری را به این سلاح مخصوص داشته باشیم.

 

۲- منتظر یک دوست؟

برن - منتظر یک دوست
برن – منتظر یک دوست

در این قسمت برن را دیدیم که زمان زیادی از روز خود را در حیاط و بر‌روی ویلچر مخصوص خودش نشسته است و با دیگران نیز، به خشکی و عجیب و غریب رفتار می‌کند. هرچه که او در کلاغ سه چشم بودن ماهر‌تر می‌شود، رفتارش نیز عجیب و غریب تر و ترسناک‌تر جلوه می‌کند. اما در صحنه‌ای مهم سموئل را دیدیم که به سوی او رفت و زمانی که از او پرسید که در آنجا مشغول چه کاری است، او پاسخ داد “منتظر یک دوست قدیمی‌ام.”

اما یکی از جواب‌هایی که در اواخر این قسمت می‌توانیم به این معما بدهیم، جیمی لنیستر است که تقریبا ۸ سال پیش او را از پنجره به بیرون پرت کرد و دلیل اصلی فلج شدن او می‌باشد. او که هم‌اکنون برای کمک به نسل بشریت برای مبارزه با نایت کینگ با خوشحالی و ذوق به وینترفل رسیده است، با چهره‌ی ترسناک برن استارک یا کلاغ سه چشم رو به رو می‌شود. اما نکته‌ نگران کننده‌تر این است که جیمی در گذشته هم با خانواده استارک در افتاده است و همچنین قاتل پدر دنریس نیز می‌باشد. بنابراین باید منتظر محاکمه شدن او توسط دنریس باشیم. البته خوشبختانه تیریون در آن‌جا حضور دارد و بدون شک، طرفداری او را خواهد کرد.

 

۳- موی یک لنیستر

آیا لنیستر‌ها موی بلوند اصلی خود را از دست داده‌اند؟
آیا لنیستر‌ها موی بلوند اصلی خود را از دست داده‌اند؟

یکی از مواردی که توسط برخی از کاربرات ردیت کشف شده است، موی سرسی لنیستر می‌باشد که به مرور زمان تاریک‌تر شده و از بلوند بودن دور شده است. همانطور که می‌دانید، موی بلوند همیشه نشانه‌ی یک لنیستر واقعی و متعهد بوده است (اولین چیزی که مارا وادار به فکر کرد که جافری، تامن و میرسلا بچه‌های جیمی هستند و نه رابرت)، در اوایل شروع سریال نیز اگر یادتان باشد، تیریون و جیمی هر دو موی بلوند قابل توجهی را داشتند.

اما حال می‌بینیم که تنها سرسی موی بلوند دارد و موی جیمی و تیریون به تاریک بودن آرمیده است. البته اگر توجه کنید، موی سرسی نیز ترکیبی از بلوند و قرمز شده که می‌تواند نشان خون نیز باشد.

 

۴- جان اژدهای درستی را برای پرواز انتخاب کرد

جان سوار بر یک اژدها - فصل هشتم Game of Thrones
جان سوار بر یک اژدها – فصل هشتم Game of Thrones

بسیاری از طرفداران پیشبینی کرده بودند که جان در این فصل از سریال سوار بر یک اژدها خواهد شد و پرواز خواهد کرد. همانطور هم که در قسمت اول شاهد بودیم، جان با تمام سختی‌هایی که در اولین تلاش خود داشت، بالاخره موفق شد تا بر فراز وینترفل و برای مدتی کوتاه سوار بر یک اژدها پرواز کند. این خود می‌تواند اشاره‌ای به هویت واقعی جان یعنی تارگرین بودن داشته باشد. چون تنها تارگرین‌ها می‌توانند یک اژدها را به درستی برانند.

همچنین او اژدهای درست یعنی ریگال (Rhaegal) را برای راندن انتخاب کرد که اسمش از روی پدر واقعی او یعنی ریگار تارگرین (Rhaegar Targaryen)‌ برداشته شده است. اما دلیل دیگری که مشخص می‌کند جان در اتخاب اژدها شانس آورده، نگاه‌های خشونت آمیز دروگون به او نیز می‌تواند باشد.

۵- آیا تیریون خیانت کار است؟

تیریون لنیستر - فصل هشتم سریال Game of Thrones
تیریون لنیستر – فصل هشتم سریال Game of Thrones

اما یکی از جذاب ترین دیدار‌های این فصل بدون شک دیدار تیریون و سانسا بود. در این دیدار شاهد بودیم که سانسا از تصمیم تیریون برای اعتماد به سرسی شاکی بود و به صراحت گفت که سرسی یک آدم دروغگو و شیاد است و به حرف خود عمل نخواهد کرد. شاید تیریون در اتخاد این تصمیم مانند یک مرد باهوش واقعی عمل نکرده است.

البته از آن‌جایی که تیریون مردی بسیار باهوش و با برنامه است، این سوال برای ما پیش می‌آید که نکند تیریون در حال قایم کردن چیزی است که ما نمی‌دانیم؟ همانطور که یادتان است، در اواخر فصل هفتم بود که او با سرسی سر مساله‌ای به توافق رسیدند اما سریال هیچوقت به ما نگفت که این توافق در اصل چه بوده است. شاید در ادامه تیریون بتواند سانسا و بقیه را متقائد کند که هنوز هم یک مرد باهوش است و تصمیم درستی را گرفته است.

۶- شباهت‌های افتتاحیه فصل هشتم به افتتاحیه فصل اول سریال

آریا استارک - فصل هشتم Game of Thrones
آریا استارک – فصل هشتم Game of Thrones

در زمان شروع فصل اول سریال و در اولین قسمت، همه‌ی طرفداران یادشان هست که لنیستری‌ها به وینترفل آمدند و توسط اعضای خاندان استارک خوش آمد گویی گفته شدند. در افتتاحیه این فصل نیز شاهد این بودیم که جان و دنریس همراه با ارتش عظیم خود به وینترفل آمدند و همچنین پسرکی را دیدیم که مارا یاد آریا استارک انداخت، زمانی که او دید خوبی از ورود اعضای پادشاهی نداشت و مجبور شد تا به بالا یکی از برج‌ها برود. حتی این قسمت با دیدار جیمی و برن تمام شد و اگر یادتان باشد، افتتاحیه فصل اول نیز، زمانی بود که جیمی برن را از ارتفاع زیادی به پایین پرتاب کرد و باعث فلج شدن او شد.

باید ببینیم که آیا در ادامه فصل نیز این روند ادامه پیدا خواهد کرد یا خیر. اما امیدواریم این بار شاهد غلبه‌ی خوبی به بدی باشیم.

منبع: Gamespot

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط Arch Angel
بارگذاری بیشتر در فیلم و سریال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

همچنین ببینید

جورج آر آر مارتین در حال همکاری با یک استودیو ساخت بازی ژاپنی است

دیروز بود که آخرین قسمت از سریال محبوب و فوق‌العاده Game of Thrones پخش شد و طرفداران با د…