بدون شک قضاوت بهترین بازی‌های Total War شاید کارحیله‌گرانه‌ای باشد، به این دلیل که هر کسی عقیده و دیدگاه جدایی برای تعریف “بهترین” در ذهن خود دارد وشاید بستگی به احساسی داشته باشد که در‌ آن لحظه دارید مانند زمانی که در ذهن خود بهترین فیلم، کتاب، سریال یا موسیقی را دارید. تا جایی که به یاد دارم سری بازی های Total War ازمحبوب ترین بازی ها نزد گیمر ها وعلاقه مندان به صنعت بازی بوده است وهرسال با نسخه‌های بهتری از این بازی ها مواجه می‌شویم، بازی هایی که سرشار از غافلگیری، دلهره، هیجان، ترس و استرس هستند، بازی‌هایی که به شما اجازه‌ی تغییر تاریخ و ساختن داستان ها و ایده‌های جدید را می‌دهند.

شاید کمی سخت باشد تا این بازی‌ها و اثر‌های گرانبها را از هم جدا کرد، فاکتورهایی که باعث موفقیت این مجموعه می‌شود در هر بازی پیدا می‌شوند، و اغلب این قدرت تنظیم است که بازی ها را ازهم متمایز و جدا می‌کند.

در ادامه نگاهی به بهترین بازی‌های سری Total War خواهیم انداخت.

Rome 2

Total War: Rome 2
Total War: Rome 2

اینکه Rome 2 درجایگاه دهم قرار دارد دلیل بر ضعیف بودن این بازی نیست، فقط شاید در حد انتظار مردم و بازی کنان قرار نگرفته است، شاید مشکلات متعددی که این بازی داشت باعث دلسرد شدن طرفداران از آن شد. Rome 2  مشکلات عجیبی را در زمان عرضه داشت که گربانگیر بازیکنان و طرفدارانی شده بود که مدت‌ها منتظر عرضه آن بودند؛ و همین مساله باعث شد تا ما کمی به این نسخه دلسرد شویم.

حقیقتا شاید شهرت این بازی کمی ناعادلانه باشد، اشکالات متعدد و باگ های متوالی و عجیب و غریب باعث تکه تکه شدن این بازی شده‌اند، اما زمانی که این بازی جوری که باید کار می‌کند مانند هر Total War  دیگری حس عمیق و لذت بخشی به بازیکنان خود القا می‌کند. اما نمی توان فضای خوب این بازی رو نیز نادیده گرفت جدای از تمام اشکالات و عیب های که بازی دارد بازی نقاط و نکات مثبت خود را نیز دارد و این شاید کمی قوت قلب برای طرفداران و بازیکنانی باشد که Rome 2  انتخاب آنان بوده است.

Medieval

Total War: Medieval
Total War: Medieval

هنوز فشار‌ها و مسئولیت‌های زیادی درموردMedieval  وجود دارد، اما بسیاری از آن ها در پایان و نتیجه بهبود پیدا کرده‌اند، این بازی به طرز شجاعانه‌ای عناصری مانند: وفاداری، دین، جاسوسی، تعصب را اضافه کرده و آن ها را بیش تر از گذشته گسترس می‌دهد، و به همین دلیل این بازی شاید نماینده ایده‌آل برای محیطی وحشیانه و پر سر وصدا باشد بازی که به شما حس Total War  بودن را بیشتر از گذشته القا می‌کند، حسی ناب که شاید هر بازی آن را به شما ندهد، زره پوشان درخشان و منظم، خطوط های نظامی و نیروهای زرهی که که به یک دیگر متصل هستند و با هم هماهنگ هستند، موسیقی و گرافیگ پیشرفته که لذت بازی را دوچندان می‌کند.

در مقایسه با بازی های اخیر، بدیهی است که Medieval عملکردی ساده تر داشته است، اما با این حال نمی‌توان تاثیر آن در زمان را نادیده و دست کم گرفت، Shogun   همه آن را شروع کرد(مجموعه‌ی Total War Rome  ( آن را ادامه داد و تصحیح کرد، اما Medieval این مجموعه را به گونه‌ای گسترش و همه گیر کرد که ارائه ساده را خود به خود نفی می‌کند.

Shogun

Total War: Shogun
Total War: Shogun

شاید تعجب کنید که چرا Shogun هم مانند Medieval در رده ی پایین این لیست قرار گرفته است! این دلیل بر ضعیف بودن بازی نیست، تنها شاید به دلیل فضا و محیط متفاوتی باشد که بازی به همراه دارد، همچنین این بازی از عاقبتی رنج می‌برد که به عنوان دراماتیک ترین و در عین حال جذاب ترین نوشته‌های این مجموعه(Total War) به نظر می‌آید.

با وجود تمامی کاستی ها، این بازی اصلی Total War لحظاتی را به همراه خود دارد که باعث درنگی در مغزتان می‌شود و لحظاتی را به یادتان می‌آورد که اولین باز بازی کرده‌اید، چیزهایی مانند حمله به صف ها با یک شمشیر کنسای مقدس و یا نا امیدی از مقاومت تفنگداران در برابر سوارکارن ماهر و سخت کوش، سامورائی های خطرناک و ترسناکی دلهره در دل بازیکنان می‌ انداختند، همه‌ی این ها خاطراتی هستند که این بازی برای ما ساخته و چه بسا که در آینده نیز این خاطرات را تدوام خواهد بخشید.

اگر می‌خواهید یک بازی Total War در فئودال ژاپن را بازی کنید قطعا Shogun بهترین انتخاب خواهد بود، مجموعه‌ای که با به همراه داشتن تصاویر زیبا و متمایز حس خوبی را که به دنبال آن بوده‌اید را به شما هدیه خواهد داد، اما این را از یاد نبرید این انتخاب شما برای بازی های آینده اهمیت زیادی خواهد داشت که آیا میتواند مانند Shogun باشد یا نه.

Empire

Total War: Empire
Total War: Empire

اشتباهاتی که در Empire شاهد آن بودیم شاید فراتر از حد انتظار بود، فرسودگی شلیک ها و تفنگ ها، انتقال های نامنظم در میان واحد ها و گردان های جنگی، درگیری های دریایی، اما جدای از نکات منفی، بازی این کار قابل تحسین در مورد سیستم های یکپارچه سازی انجام داد که قبلا در مورد مسابقات و سوارکاری ناسازگار بود و این تغییری عالی برای این بازی بود، مشکلاتی که تا زمان بازی Napoleon وجود داشتند و Empire سرآغازی برای از بین بردن این کاستی ها بود.

شاید اگراین بازی را در مقایسه بازی Medieval 2 در کفه‌ی ترازو قرار بدهیم برای طرفدارنش ناراحت کننده باشد چون Medieval2  درحال پیشرفت است و این مقایسه شاید باعث دلزدگی طرفدران Empire بشود، با این حال نمیتوان منکر این شد که این بازی یک دستاورد بزرگ است، این بازی مفاهیمی را در بر دارد که درک آن در بازیهای قبلی که به آن اشاره کردیم غیر ممکن است.

این جنگ ها ممکن است آن تاثیرات اصلی بازی های مجموعه Total War را نداشته باشد، اما صدای گلوله توپ در یک میدان جنگ شلوغ همچنان هیجان‌انگیز است، و درنهایت یک چیز بسیار کوچک دیگر اینکه محتوا و تم اصلی منوی بازی باورنکردنی است.

Napoleon

Total War: Napoleon
Total War: Napoleon

Napoleon هر آنچه که Empire  در آن بهترین بود را به نوعی از آن خود کرده است، با ساده سازی و بهبود بهترین تکه ها و ذره های بازی که اغلب آن ها قوی نبودند این بازی بیش از پیش این عناصر را گسترش داد، اما این تغییرات به نوعی بیشتر از یک پیشرفت ساده هستند: ناپلئون به عنوان نماینده‌ای از این مجموعه (Total War) به درستی به نشان می‌دهد که چگونه می‌توان یک داستان را به نحوه صحیح به یک بازی جذاب تبدیل کرد.این بازی عطشی برای درخشش بیشتر بناپارت است، این فتوحات اصلی و اساسی که با انسانیت و بی طرفی انجام می‌شد.

همچنین با بودن یک بازی عالی Total War، این بازی نقطه عطفی برای تحقق بخشیدن و غرق شدن در اروپا و فضای آن است، شما می‌توانید پیروزی و شکست یک ذهن نظامی باور نکردنی را مشاهده و تجربه کنید، و شاید دیدن این حرکات غیر معمول باشد، حرکاتی که هنوزم شاهد انعکاس آن تاریخ هستیم.

تجربه این درگیرهای عظیم از طریق چشمان چند نفر باعث به وجود آمدن تجربه هایی ترسناک، درخشان، بی نظیر و عمیق برای شما خواهد شد.

Attila

Total War: Attila
Total War: Attila

لحظات سخت و طاقت فرسا در بازی های Total War به طور طبیعی اتفاق می‌افتند، ارتشی از مزدوران شجاع و فرزندانی از ژنرال های قطبی بی خواب که بر لبه ی امپراطوری شما قرار دارند،Attila  اولین تلاش موفقیت آمیزی است که این داستان ها را در درون خود قرار داده است، تلاشی که حتی شاید آن را بدرقه ای با سبک Total War  دانست، این فقط در مورد مبارزه و جنگ نیست: Attila یک بازی سیاسی است که جشن، قحطی، ویرانی و مهاجرت را نیز درون خود قرار داده است، بازی که یکی از شکننده ترین و فریبنده ترین دوره های تاریخ را به ما نشان می دهد: اروپایی که همچنان مانند یک مفهوم بی شکل و آماده ی شکل گیری یا شکستن است را به ما نشان می دهد.

Attila یک اثر قوی با عناصر پیچیده است، عناصری مانند جنگ آب و هوا و جنگ های چریکی، بازی مناسب برای اشخاصی که نسخه های ساده تر Total War   را می پسندند. و مانند Warhammer همه چیز هایی که شما انجام می دهید در زیر سایه ی طوفان جمع آوری می شود.

همه چیز در مورد هنگامی که Attila  و ارتش غارت گر و خون ریز او نیست اما وقتی که استراتژی وحشیانه، بی پروا و خشمگین وارد بازی شوند از آن یک بازی Total War  پیچیده و فوق العاده می سازد.

Rome

Total War: Rome
Total War: Rome

بر خلاف نسخه دوم این بازی نسخه اول آن برای خود شاهکاری بود، به جرئت میتوان گفت جزو اولین بازی‌هایی بود که مرا با قدرت نبرد و ستیز غرق در خود کرد، هر حمله ای که فیل ها انجام می دادند را متوفق میکردم تا از آن لذت ببرم، اشخاصی که از آن ها در حال فرار بودند و تنها برای دیدن آن ها بازی را به حالت تعلیق در می آوردم، و شاید همین تجربه برای خیلی از شما دوستان نیز جزو تجربه های دلچسب و به یاد ماندنی بوده است که در خاطرتان حک شده است : درگیری های خاصی که در هر بازی ظاهر می شوند، زمانی که شما و رقیبتان در مرزهای یک دیگر به هم فشار می آوردید تا سد ها شکسته شود و به سرزمین یک دیگر حمله کنید و فتاح شما شوید، این تنظمیات برای کسانی که به تاریخ علاقه دارند آشنا می آید.

این بازی عمیقا رضایت بخش است، و تنها چیزبهتری که از اهرم جنگی Rome  در سراسر اروپا و فراتر از آن وجود دارد ، “دفاع از تاریخ” است، مهار کردن تجاوز و یورش بربرها باعث شد اولین بار من در بین بازی های سری Total War به یک شیفته و بنده‌ی Roman  تبدیل شوم.

این بازی قطعا یکی از بهترین نمونه های این دوره‌ی زمانی برای سری Total War  است.

 Medieval

Total War: Medieval
Total War: Medieval

اینکه Medieval به نوعی بدهکار به بازی های قبلی است که به آن اشاره کردیم انکار ناپذیر است اما این بازی خود به خود چیزهای شگفت انگیز و جادویی به همراه خود دارد که آن را از پیشینیان خود جدا می‌کند و می توان گفت این بازی یک نمونه عالی برای سری Total War است: زمانی برای فتح، جنگ های صلیبی، فساد آن زمان، ثبات کافی برای ایجاد فرقه ها و جناح های مختلف که قابل درک هستند و همچنین تقویت فرصت ها برای گسترش تهاجم ها و کشور گشایی. مکان و جایگاه شما در جهان هر بازی را منحصر به فرد می کند، بازی با سلسله ها و کشور هایی مانند انگلستان که وسوسه رسیدن به همسایگان و تحریک آن ها در حالی که آنان غیر قابل مقاوت هستند، هنگامی که به عنوان کشور مصر بازی می‌کنید متوجه خواهید شد که چگونه مسیحیان بریتانیایی بی دلیل به جنگ های صلیبی و جنگ با شما پرداختند.

دربخش پادشاهی ها نیز با تمرکز بر نقطه های تاریخی باعث یک گسترش فوق العاده شده است به طوری که جزئیات و نکات دقیق و ظریفی و فانتزی های جالبی و بخش اصلی بازی اضافه شده اند. گهگاهی بازی میتواند به آرامی جلو برود اما هنوز هم یک چالش وحشتانک به نام “مغولان” وجود دارد.

این انتخاب شگفت انگیز را میتوان با کلماتی مانند فولاد ضد زنگ و هلال شکسته نیز توصیف کرد.

 Warhammer 1

Total War: Warhammer 1
Total War: Warhammer 1

بدون شک بزرگترین لحظات جنگی Total War  از درگیرهای تهاجمی و بالا و پایین رفتن این جنگ ها می آیند، جایی که قدرت های قدیمی سقوط می‌کنند و قدرت های جدید جایگزین آن ها می‌شوند، سرآغاز این اتفاقات از Warhammer است و این نقطه عطفی است که موارد بالا را توجیه می‌کند، این یک نبرد برای بقا، به چنگ آوردن و چکاندن بهترین تکه های این مجموعه است که با یک محیط غنی و فانتزی نسبتا کم ساخته شده است.

جنگ ها بسیار عظیم و بزرگ هستند، اما تهدید های فراوان هرج و مرج باعث شده است که هر بازی به یک داستان نامید کننده تبدیل شود و هنگامی که آن ها در نهایت می‌رسند، نژاد ها ونسل ها به اتحادیه های شکننده تقسیم می‌شوند و با هر تهاجمی که منجر به شکست می‌شود احساس تنگی نفس در هوا به بازیکنان القا می شود.

ی‌توان گفت این نسخه از بازی متنوع‌ترین جنگ‌های سری Total War را ارائه می‌دهد، نژاد های مختلفی که با دقت زیاد به این بازی رسیده‌اند و آن ها به اندازه‌ای متفاوت هستند تا این احساس را به عنوان یک بازی عظیم و سخاوتمندانه را به شما بدهد.

Warhammer 2

Total War: Warhammer 2
Total War: Warhammer 2

نسخه‌ی دوم بازی Warhammer موفق به پیشی گرفتن از نسخه‌ی اصلی این بازی شده است: Warhammer 2 با مبارزات هوشمند و پیچیده و دسته بندی های مبتکرانه‌ی خود توانست بهتر تر از نسخه‌ی اصلی خود ظاهر شود.

نیروهای نظامی متشکل از جن و پری متداول ترین نیرو ها هستند، حتی آن ها اژدها، سحر وجادو نیز دریافت می‌کنند، مارمولک ها رنگارنگ ترین نیروهای این مجموعه را تاکنون داشته‌اند و اسکین ها (skaven) یک نیرو و جناح بسیار زیبایی هستند که قدرت های زیر زمینی خود را تقویت می‌کنند.

طراحی نقشه جالب و خوب این بازی را نیز نباید نادیده گرفت، نقشه ای که مبارزات جالب تری را نسبت به سری های دیگر  Total War دارد: دایناسور ها در مقابل موش ها در مقابل جن وپری ها، جن و پری های خوب در مقابل همزاد های بد خود، آیا میشود این بازی را دوست نداشت؟

پیشنهاد هایی عالی مانند غم و اندوه ناشی سواحل خون آشام باعث شده است این بازی احساس خلاقانه و عمیق تری را به وجود آورد.

۱٫ Shogun 2

Total War Shogun 2
Total War Shogun 2

تمامی بازی های که بالا معرفی شدند و در مورد آن ها حرف زده شد از از لحاظ واحد های بیشتر، دامنه وسیع تر و تنظمیات بزرگتر بودند، اما Shogun2 مجموعه‌ای خلاق در بهترین حالت و با انسجام ترین این سری بازی ها از Total war است ، جهان گشایی عظیم توسط یک مبارزه بی نظیر برای متحد کردن ژاپن، بازی که هیچ وقت حس کوچک بودن را به شما نمی دهد، این تمرکزاتی که بر روی Shogun2 شده است باعث ایجاد یک تجربه‌ی غنی و کاملا غریزی که با مبارزات عالی در یک دوره‌ی پر آوازه از تاریخ شده است.

این بازی همچنین بسیاری از مشکلات سنتی و قدیمی Total War را نیز رفع کرده است، چگونگی استفاده از قایق ها در حالی در سطح دشواری بالاتری قرار دارد و قبیله هایی که احساس متمایز بودن میکنند. یکی از مهم ترین نکات دیگر بازی Shogun  به رسمیت شناختن دشمن شماست، اگر قدرت خود را به دست آورید این دشمن هر کاری خواهد کرد تا مانع پیروزی شما شود، با صرف نظر از جابه‌جایی بر روی جناح ها به صورت یک به یک شما باید از منابع مورد نظر خود برای جمع آوری اطلاعات محافظت کنید و این خود نیز گواهی از طراحی باشکوه بازی می‌دهد، به این معنی که بازیکنان می توانند به راحتی بر روی سیستم های خود این بازی را بپذیرند و در حالی که این سربازان کهنه‌ی Total War لم داده‌اند از این بازی زیبا با طراحی درخشان و لحظاتی عالی و به یاد ماندنی که به آن ها تحمیل می‌کند را لذت ببرند.

منبع: PCGamer

“این مقاله به صورت کاملا اختصاصی برای وبسایت پی سی اسپات ترجمه شده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی می‌باشد”

پی سی اسپات در تلگرام

پی سی اسپات در اینستاگرام

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط Hadis.RF
بارگذاری بیشتر در برترین‌ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − چهار =