با پخش جدیدترین قسمت از سریال Game of Thrones ، شوالیه‌ی هفت اقلیم (A Knight of the Seven Kingdoms) بار دیگر با تئوری های جدیدتری از سمت طرفداران و دوستداران بازی تاج و تخت مواجه شده‌ایم، قسمتی که با تاریخ سازی دو شخصیت محبوب یعنی جیمی لنیستر (Nikolaj Coster-Waldau) و برین از تارث (Gwendoline Christie) شروع و با بازگشت گوست، دایرولف محبوب جان اسنو و همچنین ایجاد رابطه‌ی عاطفی بین آریا و گندری و در پایان با خواندن ترانه‌‌ای از سمت پادریک که آغشته با صحنه‌های احساسی بود، ما را بیشتر مجذوب این قسمت جذاب از سریال بازی تاج و تخت کرد.

Game of Thrones از همان قسمت های اولین خود نشان داد که سریالی پر پتاسنیل است و همین پتانسیل بالا توانایی ایجاد تئوری های فوق العاده، دور از باور و گاها وحشتناک را به طرفدران خود هدیه کرده است و ما در این مقاله میخواهیم شما را با هفت تئوری جدیدی که از قسمت دوم از فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت به دست آمده است آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

 

۱- پی‌پین و پادریک

 

پادریک و پیپین / بازی تاج و تخت
پادریک و پیپین / Game of Thrones

طرفداران متوجه یک مدار اتصالی بین خواندن ترانه از سمت پادریک قبل از نبرد با شخصیت پرگرین توت یا پی‌پین در فیلم ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه (Lord of Rings: Return of the King) شدند، پی‌پین در آن فیلم ترانه “Edge of the Night” را برای دنتور، پسر دنتور، فریمیر و مردانش که به یک ماموریت انتحاری و خطرناک روانه شدند.

این مدار اتصالی ممکن است نتیجه‌ی جنگ بزرگ وینترفل را پیش بینی کند، جنگی که با خون ریزی های زیادی آغشته خواهد بود والبته مرگ دوستی داشتنی ترین شخصیت هایمان در این سریال، آنگونه که به نظر می‌رسد ما یک پایان شیرین نخواهیم داشت چون می‌دانیم از زمان پخش این سریال ما شاهد مرگ های غیر قابل پیش بینی بوده‌ایم.

 

۲- پرچم‌ های مرگ در همه‌جا

 

میساندی و کرم خاکستری / قسمت دوم فصل هشت
میساندی و کرم خاکستری / قسمت دوم فصل هشت

یک پرچم مرگ، همیشه مرگ یک شخصیت را برای ما پیش بینی می‌کند، برای مثال در آخرین دیداری که کرم خاکستری (Jacob Anderson) و میساندی (Nathalie Emmanuel) با یک دیگر داشتند، آنها برای آینده‌ی خود برنامه ریزی‌های متعددی انجام دادند که این نقشه ها برای آینده، نقشه های غم انگیزی هستند چون تقریبا مشخص است که حداقل یکی از این دو شخصیت مرگ خود را خواهد دید، بنابراین نقشه هایشان از یک دیگر پاشیده خواهد شد.

یکی دیگر از پرچم های مرگ لیانا مورمنت است، در آخرین دیدارش به پسر عموی خود جورا مورمنت قبل از جنگ خطاب کرد: “من برای شما آرزوی خوشبختی می‌کنم”، جورا مورمنت بیچاره‌ای که چند دقیقه قبل از جنگ از سمت ساموئل تارلی به او قول دیداری دیگر داده شده بود، قطعا مرگ جورا و دیگر شخصیت ها شوک بزرگی برای ما و شخصیت های دنیای Game of Thrones خواهد بود.

 

۳- احتمال مرگ چه کارکترهایی بالاتر است؟

 

شوالیه شدن برین آو تارت / بازی تاج و تخت
شوالیه شدن برین آو تارت / Game of Thrones

یک دیگر از راه ها برای پیش بینی مرگ ها این است که نگاهی به رشد شخصیت ها از هر لحاظ داشته باشید: شخصیت های که دیگر کاری برای انجام دادن ندارند و از لحاظ شخیتی در داستان دچار قوس و چرخه‌‌های فراوانی در شخصیت خود بوده‌اند، برای مثال میتوانیم به تیون گریجوی اشاره کرد که خواهر و خانه‌ی خود در جزیره‌ی آهن را رها کرد و به خاندان استارک پیوست تا بتواند گذشته‌ی سیاه خود را جبران کند.

همچنین از شخصیت های که تغییراتی فراوانی داشته‌اند می‌توان به برین از تارث که به مقام شوالیه بودن رسید و جیمی لنیستر که ابتدا شخصیتی بد وشرور بود و به مرور زمان به آن تکامل شخصیت خود نزدیک شد اشاره کرد و این تنها یک مرگ شرافتمندانه است که می‌تواند چرخه داستان او را متوقف کند.

 

۴- مقصد اصلی شاه شب کینگز لندینگ است

 

شاه شب / فصل هفتم قسمت ششم
شاه شب / فصل هفتم قسمت ششم

تئوری شوکه کننده‌ای که می‌تواند به خودی خود یک فاجعه بزرگ را به وجود آورد، همانطور که از قسمت دوم متوجه شدیم، قهرمانان ما قصد دارند از برن برای دست یافتن به شاه شب، به عنوان یک تله استفاده کنند، اما این جا یک احتمال وحشتناک وجود دارد اینکه شاید حتی شاه شب بخشی از ارتش مردگان برای حمله به وینترفل نباشد و اینکه از اژدهای دنریس اجتناب کند و به کنیگزلندیگ حمله کند؟

برای موشکافی این تئوری می‌توانیم به خواب های دنی و برن اشاره کنیم: برن در یکی از پیشگویی های خود سایه‌ی یک اژدها را بر فراز وینترفل مشاهده کرده بود و همه‌ی ما پنداشتیم که این سایه ها متعلق به اژدهای دنریس می‌باشد نه سایه‌ی اژدهای زامبی شده دنریس یعنی وسریون، اما به خواب دنی برسیم: در خواب دنی تخت آهنین را مشاهده کردیم که انبوهی از برف بر روی آن قرار داشت، و این خود می‌تواند به تهدید وایت واکرها و شاه شب اشاره کند که به کنیگزلندینگ حمله خواهند کرد، و شاه شب به جای سرسی بر روی تخت آهنین خواهد نشست و آن وقت است که قهرمانان ما متوجه خواهند شد که تمامی تلاش های آنها بیهوده بوده است و به بازی گرفته شده‌اند.

 

۵- گفت و گوی اسرار آمیز

 

تیریون و جیمی / قسمت دوم فصل هشتم
تیریون و جیمی / قسمت دوم فصل هشتم

در اواسط قسمت دوم با یک صحنه‌ عجیب و غریب مواجه شدیم، هنگامی که تیریون لنیستر کنار برن استارک نشست و از او درخواست کرد که داستان خود و تجربیات خود از پشت دیوارهای شمالی و چگونگی تبدیل شدن به کلاغ سه چشم را برای شرح دهد، در آن صحنه تیریون را با یک جام شراب در کنار شومینه دیدیم، اما چه اتفاقی برای برن افتاد؟ این گفت و گو چقدر طولانی شد؟ و از همه مهمتر او چه چیزهایی به تیریون گفت؟

البته این اولین بار نیست که تهیه کنندگان این سریال مکالمه های مهم را نشان نمی‌دهند، مانند اتفاقی که در گفت و گوی بین تیریون و سرسی افتاد و ما نفهمیدیم که دقیقا سرسی به تیریون چه چیزهایی گفت؟ البته ممکن است بعدها در بین سریال اشاره هایی به این گفت و گوها شود و یا شاید به خاطر محدود بودن زمان و قسمت هاست که نمیتوانیم شاهد این مکالمات باشیم.

 

۶- شخصیت واقعی دنریس

 

دنریس تارگرین و ایگان تارگرین / بازی تاج و تخت
دنریس تارگرین و ایگان تارگرین / Game of Thrones

در قسمت دوم شاهد بودیم که جان با تایم بندی شاهکاری که کرده بود، هویت واقعی خود را به عنوان یک تارگرین برای عمه‌ی خود دنریس فاش کرد. این نه تنها یک افشا سازی بسیار سنگین برای دنریس بود، بلکه زنگ خطری بود که جان مستحق واقعی تخت آهنین است و به همین سبب، زبان او بند آمد و نتوانست چیز زیادی بگوید. اما در حالی که توقع داشتیم تا این مکالمه ادامه پیدا کند و وضعیت مشخص شود، صدای شیپوری شنیده شد که خبر از امدن وایت واکر‌ها برای جنگ بزرگ وینترفل می‌داد. اما اگر این دو از نبرد وینترفل جان سالم به در بردند، چه توقعی باید داشته باشیم؟ آیا دنریس برای برادر زاده‌ی خود تخت آهنین را خالی گذاشته و کنار می‌کشد؟ یا اینکه بر علیه او قیام کرده و تخت را از او سلب می‌کند؟ البته یک حد وسطی ام هست که دو طرف با هم و بدون هیچ جنگی کنار آمده و هر دو سودی ببرند. در حال حاضر هیچ چیز مشخص نیست.

شاید هم نیازی نباید تا جوابی که می‌خواهیم را از زبان دنریس بشنویم، شاید در جنگ پیشرو جواب خود به خود به ما داده شود. باید دلیلی داشته باشد که چرا شورانر‌های سریال، فاش شدن هویت واقعی جان را دقیقا قبل از اینکه صدای شیپور جنگ وینترفل در بیاید قرار داده اند. به طور منطقی بخواهیم بررسی کنیم، اگر قرار بود که این اتفاق هیچ تاثیری بر‌روی جنگ بزرگ نداشته باشد، پس دلیلی نداشت که قبل از جنگ آن را ببینیم. باید ببینیم که در قسمت آینده و جنگ بزرگی که اتفاق می‌افتد، آیا دنریس قهرمانانه خواهد جنگید یا به جان خیانت خواهد کرد.

آیا اگر در هنگام جنگ فرصتی به دنی داده شد تا جان را از مرگ نجات دهد، او این کار را خواهد کرد یا اینکه جان را به حال خود رها خواهد کرد؟ البته در مورد جان مطمئن هستیم که او هیچوقت دست به خیانت برای تخت آهنین نخواهد زد زیرا او هم‌اکنون نیز از تاج و تخت خود در وینترفل دست کشیده و جانانه در حال آماده شدن برای جنگ با شاه شب و ارتش مخوف او می‌باشد. اما در مورد دنریس مطمئن نیستیم و باید صبر کنیم و ببینیم که او چه خواهد کرد.

 

۷- آیا مرده‌ های خوابیده در سردابه وینترفل زنده خواهند شد؟

 

سرداب وینترفل / قسمت دوم فصل هشتم
سرداب وینترفل / قسمت دوم فصل هشتم

در جنگ پیشرو علیه وایت واکر‌ها، عده‌ای هستند که مریض هستند و یا توانایی جنگیدن را ندارند و تصمیم بر این شده است که در حین این جنگ بزرگ و دهشتناک، آن‌ها به سردابه‌ی وینترفل پناه ببرند تا در آن جا امن باشند. اما مساله این است که اگر بخواهیم قابلیت زنده کردن مرده‌هایی که توسط وایت واکر‌ها انجام می‌شود تا در نظر بگیریم، بدون شک دلمان برای کسانی که در سردابه هستند خواهد سوخت!

همانطور که همه‌ی طرفداران سریال بازی تاج و تخت می‌دانند، یکی از قابلیت‌های وحشتناک رهبر مردگان شاه شب (The Night King) زنده کردن مردگان است و بسیاری از طرفداران حدس می‌زنند که با رسیدن شاه شب به وینترفل، مردگان و استارک‌های خوابیده در درون سرداب وینترفل زنده شده و تبدیل به بلایی برای زندگان داخل سرداب خواهند شد. این می‌تواند دلیل بر این باشد که چرا آریا استارک در تریلر قسمت سوم در راهرو‌های سرداب در حال فرار از یک چیز وحشتناک بود. در این تریلر همچنین شنیدیم که دنی جمله‌ی “مردگان همین الان هم اینجا هستند” را به زبان میاورد که می‌تواند به مردگان داخل سرداب اشاره داشته باشد.

شاید ند خطر زیادی را برای اعضای داخل سرداب نداشته باشد، زیرا همانطور که می‌دانید او فاقد سر است،‌ اما ریکان و لیانا می‌توانند خطر بسیار بزرگی برای اعضای مخفی شده در دخمه‌ی وینترفل باشند. در هر صورت، این تئوری وحشتناکی است که هم دوست داریم اتفاق بیافتد و صحنه‌های هیجان انگیزی ببینیم، و هم دوست نداریم اتفاق بیافتد زیرا مشاهده‌ی زنده شدن شخصیت‌هایی که یک زمان با آن‌ها زندگی کردیم، در حالی که قصد کشتن شخصیت‌های دوست داشتنی‌ای مانند آریا و واریس را دارند، بسیار دردناک است.

زمان تا قسمت بعدی Game of Thrones بسیار اندک است، اگر شما نیز تئوری جالبی را در ذهن خود دارید، با ما مطرح کنید.

منبع: Gamespot

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط Hadis.RF
بارگذاری بیشتر در فیلم و سریال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

همچنین ببینید

میلی بابی براون به احتمال زیاد در فیلم The Eternals حضور خواهد داشت

به گزارش پی سی اسپات، احتمال حضور میلی بابی براون (Millie Bobby Brown) ستاره جوان و موفق س…