تنها چند هفته تا رخ دادن بزرگترین نبرد سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) باقی مانده است، نبردی که در آن ارتش مردگان و زندگان برای آینده‌ی وستروس (Westeros) به مبارزه خواهند پرداخت،  شاید سرآغاز این مبارزه‌ از همان فصل اول سریال زمانی که وایت واکر ها زیاد قدرتمند نبودند و تهدیدی جدی به حساب نمی‌آمدند شروع شد. هم اکنون وایت واکر ها آماد‌گی روبه‌رو شدن با ارتش جان اسنو را دارند، اما شاید تنها یک انسان بتواند زندگان را از شر مردگان نجات دهد، او کسی نیست جز آزور آهای (Azor Ahai) شاهزاده و منجی که تنها با آمدن او شب طولانی به پایان خواهد رسید و زندگان در برابر مردگان نجات پیدا خواهند کرد، تئوری های زیادی درباره‌ی آزور آهای (Azor Ahai) وجود دارد این که چه کسی می‌تواند این شاهزاده موعود باشد و چه کسی می‌تواند وستروس را نجات دهد. با ما همراه باشید تا در مورد هفت شخصیتی که احتمال می رود آزور آهای باشند کمی صحبت کنیم.

 

۷٫ هات پای (Hot Pie)

 

هات پای - فصل هفتم Game of Thrones
هات پای – فصل هفتم Game of Thrones

با کم ترین احتمال شروع خواهیم کرد، دوست آریا استارک، پسری که با کیک های داغش در وستروس نامی برای خود درست کرد. پسری که شاید به نظر برسد نتواند وستروس را نجات دهد حتی اگر او یک نیز بازمانده باشد، اما بر اساس شواهدی که از سریال و کتاب به دست آمده است او در میان ” دود و نمک ” به دنیا آمده است، حتی اگر فرض کنیم این بستگی به نانوایی دارد که او در آن به دنیا آمده است ( این نانوایی در شهری به نام Fleabottom قرار داشت ) با این حال باید احتمالات دیگر را نیز در نظر گرفت ( طبق تئوری که یکی از کاربران سایت Reddit داده است )، بیاید به شکل کیک او کمی توجه کنیم: بر اساس این تئوری ستاره در حال سوختن ممکن است شکل ستاره‌ای باشد که بر روی این کیک توت وجود دارد، همچنین اژدهایی که او از سنگ بیدارش کرد می تواند کله‌ی کیک را تشکیل دهد، مانند کیک گرگ مانندی که او به آریا استارک داد. جالب است مگر نه؟ شاید هم نه، اگر اتفاق می‌افتاد می توانستد غافلگیر کننده شود، یا حتی شاید Hot Pie یک تارگرین مخفی باشد، دیوانه کننده است.

 

۶٫ سگ شکاری (The Hound)

 

تصویر هنری از کارکتر سگ شکاری در سریال Game of Thrones
تصویر هنری از کارکتر سگ شکاری در سریال Game of Thrones

بر اساس تئوری های که وجود دارد ممکن است سگ شکاری یک Valonqar (در زبان والرین به معنی برادر کوچک می‌باشد) باشد، اما این احتمال وجود دارد که سندور کلگین قهرمان نجات دهنده‌ی وستروس باشد به این دلیل که او یک مبارز است و هم اکنون در مکان مشخص یعنی همان وینترفل و در کنار جان اسنو مبارزه می‌کند، همچنین او با تشکر از سوختگی هایش ارتباط قوی با آتش دارد، ارتباطی که آزور آهایی نیز داشت.

دیدن این اتفاق شگفت انگیز خواهد بود اگر سگ شکاری بر ترس خود غلبه کند هنگامی که شمشیر آتشین افسانه‌ای را بر دستان خود بگیرد و این می‌تواند یک جرقه‌ی بی نظیر برای این شخصیت در طول مسیر داستان باشد. او قطعا یک تارگرین نیست، یا بیدار کننده‌ی اژدهایان، اما او عملا از مرگ به زندگی بازگشت هنگامی که آریا استارک او را غلطان در خون رها کرد.

 

۵٫ جورا مورمنت (Jorah Mormont)

 

جوراه مورمونت - فصل هفتم Game of Thrones
جوراه مورمونت – فصل هفتم Game of Thrones

ملقب به Ajorah Ahai، بر اساس این تئوری دوست وفادار دنریس تارگرین ممکن است ناجی وستروس باشد و این تئوری کمی معقول تر به نظر می‌رسد، او شاید یک تارگرین نباشد ( حتی امکان این که یک تارگرین مخفی باشد نیز کم است) اما مدارکی وجود دارد که این احتمال را به وجود می‌آورد که او آزور آهای باشد مدارکی که بیشتر آن از کتاب های جورج آر.آر. مارتین به دست آمده‌اند و شاید مسیر داستانی کتاب و سریال کمی باهم فرق داشته باشند: در سریال ارتباط جورا با ستاره خونین، دود ونمک غیر قابل انکار است و هم اکنون که او از یک بیماری مرگ بار نیز رهایی پیدا کرده است و این به خودی خود نوعی از قیام کردن است.

شاید یکی از مهم ترین علت هایی که جورا مورمنت را آزور آهای می‌کند ارتباط او با دنریس تارگرین است، همانطوری که در افسانه ها آمده است آزور آهایی زنی که دوست داشت (Nissa Nissa) را قربانی کرد تا بتواند شمشیری را به دست آورد که به وسیله آن تاریکی را از بین ببرد، همانطوری که اطلاع داریم جورا مورمنت دیوانه وار عاشق دنریس تارگرین است و شاید باید او را قربانی کند( به احتمال زیاد با شمشیر خانوادگی خود که هم اکنون در اختیار جان اسنو است) تئوری که یکی از دیوانه وار ترین احتمال ها برای این سریال می‌باشد.

۴٫ سموئل تارلی (Samwell Tarly)

 

سموئل تارلی - سریال گیم اف ترونز (Game of Thrones)
سموئل تارلی – سریال گیم اف ترونز (Game of Thrones)

سرباز محافظ دیوارهای شمالی، سرباز ترسو و ضعیفی که به مرور زمان به یک مرد شجاع و همچنین به بهترین دوست و حامی جان اسنو تبدیل شد، احتمال این وجود دارد که او آزور آهای باشد، شاید کمی به دور از واقعیت باشد این تئوری اما بر اساس شواهد موجود احتمال این که او نیز یک تارگرین مخفی است نیز وجود دارد: پسر الیا مارتل که به دست لرد واریس ربوده شد این حدس و گمان را ایجاد می کند که شاید او یک اژدها( تارگرین) باشد، اما این را نیز در نظر بگیریم حتی اگر این نظریه درست باشد چرا باید به جان بگوید که او وارث واقعی تارگرین هاست.

سموئل نیز مانند جورا مورمنت شمشیر خانوادگی خود را دارد همچنین زنی که عاشق اوست و شاید با قربانی کردن او بتواند شمشیر نجات دهنده را به جود آورد و بتواند وستروس را از تهدید شاه شب و شب طولانی نجات دهد، کمی دور از واقعیت است اما در دنیای تاج و تخت هیچ چیزی غیر ممکن نیست و همانطور که می‌دانیم تا به امروز شاهد غافلگیری های زیادی بوده‌ایم.

 

۳٫ دنریس تارگرین (Daenerys Targaryen)

 

دنریس تارگرین - فصل هفتم Game of Thrones
دنریس تارگرین – فصل هفتم Game of Thrones

 

یکی از قوی ترین احتمالاتی که درباره‌ی آزور آهای وجود دارد کسی نیست جز دنریس تارگرین، بله او یک زن است و در پیشگویی آمده است که “یک شاهزاده” اما همانطور که میسانده (Missandei) در فصل هفتم به آن اشاره کرد در زبان والرین فرقی بین زن و مرد وجود ندارد و شاهزاده برای هر دو جنسیت به کار گرفته می‌شود پس بر این اساس شاهزاده موعود می‌تواند یک زن باشد.

زمانی که ما قبول کنیم این شاهزاده می‌تواند زن باشد دنریس مانند جواهری از درون جعبه بیرون می‌آید، او در درون دود و نمک در دراگون استون(Dragon Stone) به دنیا آمده است، او یک تارگرین خالص است، او با به آتش کشیدن خود باعث بیدار شدن اژدهایان شد، همچنین تمایل او برای تنظیم و منظم کردن چیزهای پیرامون او از دنریس یک شخصیت قوی ساخته است که هر لحظه آماده قیام کردن است.

 

۲٫ بریک دانداریون (Beric Dondarrion)

 

تصویر هنری از کارکتر بریک دانداریون

 

برای این تئوری، طرفداران باید قبول کنند که سریال راه خود را خیلی خیلی زیاد از کتاب جدا کرده است به طوری که بریک در کتاب ها دیگر زنده نیست، اما همانطور که قبلا هم اعلام شده بود خط مسیر داستانی سریال و کتاب از یک دیگر متمایز هستند و به همین دلیل شاید این تئوری درست باشد، بریک چندین بار از سمت خدای نور از مرگ به سوی زندگی بازگشته است و شاید یکی از قوی ترین احتمالات موجود در این لیست بریک باشد کسی که شمشیر خود را در شمال به آتش کشیده است و آماده‌ی مبارزه با این شمشیر آتشین است اما هنوز هم نمی‌توان به طور کامل گفت که او آزور آهای است باید منتظر ماند و دید سریال چه چیزهایی را به ما نشان می‌دهد.

 

۱٫جان اسنو (John Snow)

 

جان اسنو - Game of Thrones
جان اسنو – Game of Thrones

 

به قوی ترین احتمال برای آزور آهای بودن رسیدیم، این تئوری از آن جایی شروع شد که جان اسنو به دست نگهبانان دیوار به قتل رسید، اما او توسط راهبه‌ی سرخین مو یعنی ملیساندره (Melisandre) به زندگی بازگردانیده شد اما این تنها ملیساندره نبود که او را زنده کرد، خدای نور هم در زنده کردن جان اسنو نقش زیادی داشت، او همچنین دارای یک شمشیر قوی والرین است اما شاید مهم ترین نکته موجود این است که جان اسنو یک تارگرین حقیقی است، همچنین او اولین فردی است که جنگ بر علیه مردگان را رهبری کرده است پس با این تفاسیر ممکن است او شخصی باشد شاه شب را نابود خواهد کرد.

آزور آهایی شاید افسانه باشد اما دور از واقعیت نیست…

گیم او ترونز همیشه آماده غافلگیر کردن است.

منبع: Screenrant

[btn btnlink=”https://t.me/pcspotmag” btnsize=”full” bgcolor=”#1e73be” txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″ nofollow=”1″]پی سی اسپات در تلگرام[/btn]

[btn btnlink=”https://www.instagram.com/pcspot_mag” btnsize=”full” bgcolor=”#cc20b8″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″ nofollow=”1″]پی سی اسپات در اینستاگرام[/btn]

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط Hadis.RF
بارگذاری بیشتر در فیلم و سریال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

همچنین ببینید

میلی بابی براون به احتمال زیاد در فیلم The Eternals حضور خواهد داشت

به گزارش پی سی اسپات، احتمال حضور میلی بابی براون (Millie Bobby Brown) ستاره جوان و موفق س…