به گزارش پی سی اسپات، به تازگی شرکت Valve بدون هیچ مقدمه‌ای، هدست واقعیت مجازی خود را با نام Index در صفحه‌ی استیم به نمایش گذاشت. “تجربه‌ی خود را ارتقا بده” تنها جمله‌ای است که در این تیزر نمایش داده می‌شود و سپس، تاریخ انتشار این هدست نیز در زیر این جمله، می ۲۰۱۹ (May 2019) اعلام شده است.

بگذارید یک مساله را برای شما روشن کنم. هدست واقعیت مجازی HTC Vive را یادتان هست؟ این هدست یک هدست تحت اختیار “شرکت Valve” حساب می‌شد تا یک هدست ساخته‌ شده توسط شرکت HTC. بخاطر اینکه اگر یادتان باشد، ولو از این هدست به عنوان هدست پیشفرض و اصلی خود استفاده می‌کرد و اکثر عناوینی که با استفاده از HTC Vive تجربه می‌شدند، انحصاری پلتفرم استیم بودند. اما در هر صورت ایده اصلی همین است که هر شرکت سازنده‌ای می‌تواند یک هدست مخصوص برای پلتفرم استیم بسازد و هیچ محدودیتی از این بابت نخواهد بود.

بنابراین، تا کنون هدست واقعیت مجازی Index، قدرتمند‌ترین و خطرناک ترین رقیب HTC Vive و حتی هدست‌های دیگر خواهد بود. نا سلامتی این هدست توسط شرکت غول نرم افزاری مانند Valve در حال ساخت است. همچنین ولو هم اکنون در حال ساخت یک کنترلر واقعیت مجازی مخصوص پلتفرم استیم نیز می‌باشد.

هدست واقعیت مجازی شرکت ولو، مدت‌ها در مرحله‌ی شایعه قرار داشت و ماه نوامبر بود که تصاویری از آن منتشر گردید تا به این شایعات پایان دهند. گیب نیول (Gabe Newell)، رئیس شرکت ولو نیز در بیانه‌ای گفته بود که توانایی شرکت نینتندو در ساخت همزمان نرم افزار و سخت افزار، باعث حسودی او شده است. در سال ۲۰۱۷ بود که شرکت ولو اعلام کرد در حال ساعت ۳ بازی مخصوص هدست‌های واقعیت مجازی می‌باشد که انتظار می‌رود حداقل یکی از این سه بازی مخصوص هدست Index باشد.

من شخصا از اینکه شرکت Valve پس از آن‌همه شایعه بالاخره هدست خود را معرفی کرده است، سوپرایز شده‌ام. این شرکت سال‌ها بود که در زمینه تولید قطعات سخت افزاری سخنرانی می‌کرد و وعده می‌داد، اما تا‌کنون موارد خاصی را به صورت عملی از این شرکت ندیده بودیم. حال این هدست می‌توان زمینه‌ای برای شروع قدرتمند شرکت Valve در این زمینه باشد.

منبع: PCGamer

پی سی اسپات در تلگرام پی سی اسپات در اینستاگرام
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط Arch Angel
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پانزده =

همچنین ببینید

گزارش: اطلاعات تکمیلی از هدست واقعیت مجازی Valve Index

هدست واقعیت مجازی شرکت Valve بالاخره پس از مدت‌ها شایعه به صورت کامل معرفی شد و اطلاعات آن…